Το 22ο Συνέδριο της  Διεθνούς Οργάνωσης για την Υγεία των Εφήβων με τίτλο “Youth Development Challenges in the post Covid-19 era” διοργανώνεται στο ΕΚΠΑ από 5 έως 7 Οκτωβρίου

Το 22ο Συνέδριο της Διεθνούς Οργάνωσης για την Υγεία των Εφήβων με τίτλο Youth Development Challenges in the post Covid-19 era” διοργανώνεται στο ΕΚΠΑ από 5 έως 7 Οκτωβρίου.

tsitsika

Όπως επισημαίνει η πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του Συνεδρίου και αναπλ. καθηγήτρια του ΕΚΠΑ κ. Α. Τσίτσικα πολλά είναι τα θέματα που θα συζητηθούν κατά τη διάρκεια του σημαντικού – από πολλές απόψεις – Διεθνούς Συνεδρίου στη χώρα μας, και συγκεκριμένα του 22ου Συνεδρίου της Διεθνούς Οργάνωσης για την Υγεία των Εφήβων, σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρεία Εφηβικής Ιατρικής, στην Αθήνα 5-7 Οκτωβρίου 2022. Το συνέδριο θα λάβει χώρα στις αίθουσες του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30) και θα εστιάσει στην σωματική και ψυχοκοινωνική ανάπτυξη και υγεία παιδιών, εφήβων και νέων, με δεδομένες τις προκλήσεις της μετά-covid19 περιόδου και τις κρίσεις λόγω του πολέμου, της κλιματικής αλλαγής και των ενεργειακών δυσχερειών.

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του συνεδρίου στο link www.iaah-athens2022.gr

από έως