3 Νέες Υποτροφίες για νέους εισακτέους στο Τμήμα Αεροδιαστημικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του ΕΚΠΑ από την Hellas Sat

Στα πλαίσια του διαλόγου για την στενότερη συνεργασία ανάμεσα από το Τμήμα Αεροδιαστημικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του ΕΚΠΑ και της μεγαλύτερης εταιρείας Διαστημικής στην Ελλάδα Hellas Sat, o Διευθύνων Σύμβουλος (CEO) της Ηellas Sat Χριστόδουλος Πρωτοπαπάς  ανακοίνωσε την πρόθεση της Hellas Sat να βραβεύσει με τρεις υποτροφίες των 1000 ευρώ η κάθε μία, για τους τρεις πρώτους σε βαθμολογία φοιτητές, που θα εισαχθούν φέτος στο Τμήμα Αεροδιαστημικής. Οι δύο πλευρές διακήρυξαν την πρόθεση τους για στενότερη συνεργασία σε εκπαιδευτικά και ερευνητικά προγράμματα στον τομέα της Διαστημικής. Η  συνάντηση πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Hellas Sat στο Κορωπί και παραβρέθηκαν ο Διευθύνων Σύμβουλος (CEO) της Ηellas Sat Χριστόδουλος Πρωτοπαπάς, ο Πρόεδρος του Τμήματος Αεροδιαστημικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του ΕΚΠΑ Καθ. Β. Λάππας, ο αναπληρωτής Πρόεδρος, Αν. Καθ Ν. Κρανίτης και ο Διευθυντής του Διαπανεπιστημιακού Μεταπτυχιακού στις Διαστημικές Τεχνολογίες, Εφαρμογές και Υπηρεσίες (MSc STAR) Καθ. Α. Πασχάλης.

Εικόνα12

Link: https://twitter.com/CAProtopapas/status/1679488560523517952