Ο καθηγητής Σπύρος Αρταβάνης-Τσάκωνας εξελέγη στην Εθνική Ακαδημία Επιστημών των ΗΠΑ –  National Academy of Sciences

Mεγάλη τιμή για την ελληνική ακαδημαϊκή κοινότητα ανά τον κόσμο και απόδειξη του δυναμισμού της αποτελεί η διάκριση του Σπύρου Αρταβάνη-Τσάκωνα, Ομότιμου Καθηγητή στο Harvard Medical School και Προέδρου του Εθνικού Συμβουλίου Έρευνας, Τεχνολογίας και Καινοτομίας – ΕΣΕΤΕΚ, ο οποίος εξελέγη στην Εθνική Ακαδημία Επιστημών των ΗΠΑ –  National Academy of Sciences!

tsakwnas

Η πανεπιστημιακή κοινότητα εκφράζει θερμότατα συγχαρητήρια στον Σπύρο Αρταβάνη-Τσάκωνα, και θερμότατες ευχαριστίες για τη συμβολή του στην επιστημονική ανάπτυξη και προβολή της χώρας και από τη θέση του στο ΕΣΕΤΕΚ καθώς επίσης για την προσπάθειά του για ενίσχυση των δεσμών της ελληνικής επιστημονικής κοινότητας με την Ελληνική επιστημονική διασπορά.
NAS news: http://www.nasonline.org/news-and-multimedia/news/2023-nas-election.html