Τον Καθηγητή Παθολογίας-Ρευματολογίας, της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και Διευθυντή της Α΄ Προπαιδευτικής Παθολογικής Κλινικής (Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών “Λαϊκό”) κ. Πέτρο Σφηκάκη τίμησε η Ελληνική Εταιρεία Αθηροσκλήρωσης στο 10ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αθηροσκλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στις 1-3 Δεκεμβρίου 2022 στην Αθήνα.
![317689636 687711296318436 1073571473423495386 n](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/12/317689636_687711296318436_1073571473423495386_n.jpg)
Την απόδοση του τίτλου ως «Επίτιμο Μέλος της Ελληνικής Εταιρείας Αθηροσκλήρωσης» για τη σημαντική συμβολή του στην Ιατρική Επιστήμη και εκπαίδευση απέδωσε εκ μέρους του ΔΣ ο Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Αθηροσκλήρωσης και Καθηγητής Παθολογίας-Μεταβολικών Νοσημάτων της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ Ευάγγελος Λυμπερόπουλος.
![317622348 687711306318435 1312677624238310537 n](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/12/317622348_687711306318435_1312677624238310537_n.jpg)
Επίσημος ιστοχώρος Συνεδρίου: https://has2022.gr/
Ιστοχώρος Ελληνικής Εταιρείας Αθηροσκλήρωσης: https://atherosclerosis.gr/