Προκήρυξη Ξενόγλωσσου Π.Μ.Σ. “Geographic Information Systems” («Γεωγραφικά Συστήματα Πληροφοριών») του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025

Το Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), προκηρύσσει 50 θέσεις Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, βάσει του Ν.4957/2022, στο Ξενόγλωσσο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Ξ.Π.Μ.Σ.) “Geographic Information Systems”.

Το Πρόγραμμα Σπουδών του Ξ.Π.Μ.Σ. GIS είναι προσαρμοσμένο στις ανάγκες του σύγχρονου επιστήμονα και επαγγελματία.

GIS 400

Δείτε την Προκήρυξη υποβολής αιτήσεων εισαγωγής:

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν την αίτηση υποψηφιότητας ηλεκτρονικά προς τη Γραμματεία του Τμήματος, στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου gis@geol.uoa.gr.

Βρείτε το έντυπο της Αίτησης Υποψηφιότητας στο παρακάτω αρχείο:

Περίοδος υποβολής αιτήσεων: 3 Ιουνίου 2024 – 20 Σεπτεμβρίου 2024.

Περισσότερες πληροφορίες για τα αντικείμενα του Π.Μ.Σ. παρουσιάζονται στην ιστοσελίδα https://gis.geol.uoa.gr.

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στην Γραμματεία του Π.Μ.Σ., στο τηλέφωνο: 2107274297.