“Shared decision-making (SDM) is already a comprehensive approach to healthcare worldwide. It is based on establishing a consensus between the physician and the patient to value the intervention possibilities. The current situation and SDM tools in health will be known through this course and their pros and cons in specific diseases to integrate SDM into routine clinical practice. In addition, the rise of online technologies facilitates the development of new aid decision support tools to plan the treatment of diseases such as cancer more humanely”.

Τίτλος: “Shared decision-making in health”
CIVIS Focus Area: Υγεία
Ποιους αφορά: Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς Φοιτητές, Υποψήφιους Διδάκτορες
Πεδία Σπουδών:
Επιστήμες Υγείας, Επιστήμες Υπολογιστών και Πληροφορικής, Νομική, Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος:
 5-9 Σεπτεμβρίου 2022
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:
30 Ιουνίου 2022
Αιτήσεις:
Ηλεκτρονικά στη φόρμα
Format μαθήματος:
Υβριδικό (Με δια ζώσης παρουσία & διαδικτυακά)
Τόπος διεξαγωγής μαθήματος:
Μαδρίτη, Ισπανία
Γλώσσα μαθήματος:
Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β1) & Ισπανικά
ECTS: 2
NB of CIVIS Scholarships:

decision making 667x600 1

Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: olatz.lopez@quironsalud.es.

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, δείτε αναλυτικά πληροφορίες για την εν λόγω πρόσκληση και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο επισυναπτόμενο αρχείο και στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία Students/CIVIS Courses.