Τελετή λήξης του Προγράμματος Θερινών Υποτροφιών Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών (Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α.) ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 [11/04/2024]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής κ. Γεράσιμος Σιάσος και ο Πρόεδρος της Επιτροπής Σπουδών και Επιστημονικός Υπεύθυνος του Προγράμματος Θερινών Υποτροφιών Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής κ. Δημήτριος Καραδήμας έχουν τη χαρά να σας προσκαλέσουν στην τελετή λήξης του Προγράμματος Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α. ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 και απονομής των Ενδεικτικών Σπουδών στους σπουδαστές και στις σπουδάστριες που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 11 Ιουλίου 2024, ώρα 11.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Πρόγραμμα Τελετής

Προσφώνηση από την Αντιπρύτανι Ακαδημαϊκών, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγήτρια κ. Σοφία Παπαϊωάννου.

Χαιρετισμοί από:

• την Πρόεδρο του Τμήματος Φιλολογίας, Καθηγήτρια κ. Θεοδώρα Αντωνοπούλου,
  • την Πρόεδρο του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας, Καθηγήτρια κ. Αικατερίνη Νικολάου.

Σύντομη ομιλία από τον Πρόεδρο της Επιτροπής Σπουδών και Επιστημονικό Υπεύθυνο του Προγράμματος, Καθηγητή κ. Δημήτριο Καραδήμα.

Απονομή των Ενδεικτικών Σπουδών.