Στο γραφείο της Κοσμητείας της Νομικής Σχολής υπεγράφη την Τρίτη 13.9.2022 Μνημόνιο Συνεργασίας μεταξύ του Οργανισμού Πνευματικής Ιδιοκτησίας και της Νομικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών από τον Πρόεδρο του Οργανισμού Πνευματικής Ιδιοκτησίας Ομότιμο Καθηγητή κ. Παναγιώτη Τσίρη και τον Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής Καθηγητή κ. Λίνο-Αλέξανδρο Σισιλιάνο, το οποίο προβλέπει κοινές δράσεις και συνέργειες που αφορούν τόσο τις Προπτυχιακές όσο και τις Μεταπτυχιακές Σπουδές καθώς και τις πηγές τεκμηρίωσης των δύο Ιδρυμάτων.

IMG 2522
Στη φωτογραφία ο Προέδρος του ΔΣ του Οργανισμού Πνευματικής Ιδιοκτησίας Ομότιμος Καθηγητής Παναγιώτης Β. Τσίρης και ο Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής Καθηγητής Λίνος-Αλέξανδρος Σισιλιάνος