Εκδήλωση «Covid 19: Ιατρική, Φιλοσοφική, και Οικονομική διάσταση μιας Πανδημίας»

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021 η εκδήλωση «Covid 19: Ιατρική, Φιλοσοφική, και Οικονομική διάσταση μιας Πανδημίας» στο κτήριο Κωστής Παλαμάς (Ακαδημίας 48 και Σίνα).

Την εκδήλωση οργάνωσαν από κοινού τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών Διοίκηση Οικονομικών Μονάδων (National and Kapodistrian University of Athens MBA) και Φιλοσοφία και Διοίκηση του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

DIL 9926 DxO Medium
Στιγμιότυπο από την εκδήλωση

Συμμετείχαν οι ομιλητές:

– Νίκολας Χρηστάκης, Καθηγητής Πανεπιστημίου Yale

– Αθανάσιος-Μελέτιος Δημόπουλος, Πρύτανης Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών

– Σωτήριος Τσιόδρας, Καθηγητής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών

– Ανδρέας Παπανδρέου, Καθηγητής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Διευθυντής Π.Μ.Σ Φιλοσοφία και Διοίκηση

– Ιωάννης Υφαντόπουλος, Ομότιμος Καθηγητής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Ακαδημαϊκός Συντονιστής του University of Athens MBA με ειδίκευση την Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας

Την εκδήλωση συντόνισε ο δημοσιογράφος Παύλος Τσίμας.

Παρακολουθήστε την βιντεοσκοπημένη εκδήλωση: