Tο  Κέντρο Λειτουργίας & Διαχείρισης Δικτύου (ΚΛΕΙΔΙ) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) μονάδα υπεύθυνη για τη υποστήριξη/διαχείριση των δικτυακών αλλά και ευρύτερα των ΙΤ υποδομών και εφαρμογών του ΕΚΠΑ αναζητά Back- end Developers.

Οι θέσεις εργασίας αφορούν στην ένταξη στο τμήμα σχεδιασμού, ανάπτυξης και διαχείρισης πληροφοριακών συστημάτων του ΕΚΠΑ/ΚΛΕΙΔΙ και ειδικότερα στην ομάδα ανάπτυξης  web-stacks & back-end εφαρμογών. Αντικείμενο είναι η ανάπτυξη λύσεων σε περιβάλλον Java ή Python ή NodeJS, ή PHP με σύγχρονες Web τεχνολογίες και Frameworks (SpringBoot, Flask, Express, Laravel) για την ανάπτυξη νέων εφαρμογών ή την ολοκλήρωση / επέκταση υφιστάμενων.

Pay range: 2.500€

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

1. Πτυχίο ή Δίπλωμα AEI σε ένα από τα πεδία πληροφορικής ή νέων τεχνολογιών, ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών Η/Υ, αυτοματισμού, υπολογιστικών συστημάτων, ηλεκτρονικής, φυσικής, μαθηματικών, ή ισότιμος τίτλος σχολών της ημεδαπής ή αλλοδαπής αντίστοιχης ειδικότητας.
  2. Εργασιακή εμπειρία 1 έτους στην ανάπτυξη λύσεων σε περιβάλλον Java ή Python ή NodeJS, ή PHP, και σε Web APIs τεχνολογίες και Frameworks (SpringBoot, Flask, Express, Laravel) για την ανάπτυξη νέων εφαρμογών ή την ολοκλήρωση / επέκταση υφιστάμενων.
  3. Καλή γνώση (επίπεδο Β2) της Αγγλικής Γλώσσας.

ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

1. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στο χώρο της Πληροφορικής.
  2. Πολύ καλή/Άριστη γνώση (επίπεδο C1/C2) της Αγγλικής Γλώσσας.
  3. Εργασιακή εμπειρία στην ανάπτυξη λύσεων σε περιβάλλον Java ή Python ή NodeJS, ή PHP, και σε Web APIs τεχνολογίες και Frameworks (SpringBoot, Flask, Express, Laravel) για την ανάπτυξη νέων εφαρμογών ή την ολοκλήρωση / επέκταση υφιστάμενων ανάπτυξη πληροφοριακών συστημάτων πλέον του ενός (1) έτους.
  4. Εργασιακή εμπειρία στην υλοποίηση / επέκταση λύσεων αξιοποιώντας APIs τρίτων  κατασκευαστών.

Οφέλη

• Ένα συναρπαστικό, δυναμικό και γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας που ενθαρρύνει το ομαδικό πνεύμα, τη συνεργασία και τη συνεχή εκμάθηση τεχνολογιών αιχμής.
  • Ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, διεθνείς συνεργασίες και ένα περιβάλλον που προωθεί την καινοτομία.

Προθεσμία υποβολής: 14/4/2022

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ ακολουθήστε το σύνδεσμο: http://www.elke.uoa.gr/proc_persons_details.aspx?id=7552