Τελετή επίδοσης τιμητικού τόμου με τίτλο: «Όρια και Μέλλον του Ποινικού Δικαίου» στον Ομ. Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. Χρίστο Μυλωνόπουλο [14/06/2024]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής κ. Γεράσιμος Σιάσος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην τελετή επίδοσης του τιμητικού τόμου με τίτλο: «Όρια και Μέλλον του Ποινικού Δικαίου» στον Ομότιμο Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. και μέλος της Ευρωπαϊκής Ακαδημίας Επιστημών και Τεχνών κ. Χρίστο Μυλωνόπουλο. Η τελετή θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Πρόγραμμα της τελετής

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητή κ. Γεράσιμο Σιάσο.

Χαιρετισμός από τον Αναπληρωτή Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Χριστοδούλου.

Εισαγωγική ομιλία από τον Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου ε.τ., Πρόεδρο της συντακτικής επιτροπής του τόμου, κ. Ιωάννη Τέντε.

Κεντρική εισήγηση – παρουσίαση του τιμωμένου και του τιμητικού τόμου από τον Αναπληρωτή Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., κ. Γεώργιο Τριανταφύλλου.

Ομιλίες από:

• τον Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Πεκίνου, μέλος της συντακτικής επιτροπής του τόμου, κ. Genlin Liang,
  • τον Αναπληρωτή Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., μέλος της συντακτικής επιτροπής του τόμου, κ. Νικόλαο Δημητράτο,
  • τον Επίκουρο Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., μέλος της συντακτικής επιτροπής του τόμου, κ. Ιωάννη Μοροζίνη.

Επίδοση του τιμητικού τόμου από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητή κ. Γεράσιμο Σιάσο.

Αντιφώνηση του τιμωμένου, Ομότιμου Καθηγητή κ. Χρίστου Μυλωνόπουλου.

Scheduled Νομική Επιστήμη Παρουσιάσεις