Την Τετάρτη, 1η Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση από το National and Kapodistrian University of Athens MBA με καλεσμένο τον κύριο Αλμπέρτο Μπουρλά (Διευθυντής Εμπορικών Συνεργατών Microsoft Ελλάδας, Κύπρου και Μάλτας και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της εταιρείας). Ο τίτλος της εκδήλωσης ήταν «To Marketing και οι Πωλήσεις στην Τεχνολογία είναι ένας “Μαραθώνιος”».

Ο Αλμπέρτος Μπουρλάς, με μία εξαιρετική παρουσίαση για το μάρκετινγκ και τις πωλήσεις στην τεχνολογία, έκλεισε τον κύκλο του University of Athens MBA Business Series για το φετινό ακαδημαϊκό έτος.

Στο πλαισιο της εκδήλωσης συζητήθηκαν τα εξής θέματα: για το Branding, για την τμηματοποίηση της αγοράς, τη σημασία της έρευνας αγοράς, τον οργανωτικό μετασχηματισμό και πως ο μαραθώνιος δρόμος συνδέεται με τις πωλήσεις και το μάρκετινγκ.

Την εκδήλωση συντόνισαν ο Αναπληρωτής Διευθυντής του University of Athens MBA Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Δημήτριος Μπάλιος και ο κ. Αθανάσιος Δήμας, διδάσκοντας των μαθημάτων του University of Athens MBA «Διοίκηση Μάρκετινγκ» και «Έρευνας Αγοράς».

Παρακάτω τίθεται και το φυλλάδιο της εκδήλωσης: