Τελετή έναρξης λειτουργίας του Κέντρου Αρχαίου Ελληνικού και Κινέζικου Πολιτισμού [20/2/23]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην τελετή έναρξης λειτουργίας του Κέντρου Αρχαίου Ελληνικού και Κινεζικού Πολιτισμού που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 15.00-15.45 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Την ίδια ημέρα και ώρες 16.15-18.30 θα πραγματοποιηθεί η 1η επιστημονική συνάντηση εργασίας μεταξύ Ελλήνων και Κινέζων καθηγητών στο πλαίσιο λειτουργίας του Κέντρου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Χαιρετισμοί από:
− τον Αντιπρόεδρο της Ελληνικής Κυβέρνησης, κύριο Παναγιώτη Πικραμμένο
− την Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας, κυρία Sun Chunlan
− τον Υφυπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων, καθηγητή Άγγελο Σύριγο
− τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας, καθηγητή Δημήτριο Καραδήμα.

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις