Δημόσια συζήτηση με θέμα «Η Ελλάδα στην Ευρώπη και τον κόσμο» με αφορμή το βιβλίο του Ν. Μαραβέγια «Ψηφίδες Σύγχρονης Οικονομίας και Πολιτικής» [16/05/2024]

MARAVEGIAS ok 2

Το Ίδρυμα Μεσογειακών Μελετών (ΙΜΜ), το Ινστιτούτο Διεθνών Οικονομικών Σχέσεων (ΙΔΟΣ), και οι Εκδόσεις Παπαζήση, με αφορμή την κυκλοφορία του βιβλίου του Καθηγητή Ναπολέοντα Μαραβέγια «Ψηφίδες Σύγχρονης Οικονομίας και Πολιτικής: Ελλάδα• Ευρώπη• Κόσμος» οργανώνουν δημόσια συζήτηση με θέμα: «Η Ελλάδα στην Ευρώπη και τον κόσμο» που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024 και ώρα 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων «Γεώργιος Καράντζας» της ΕΣΗΕΑ (Ακαδημίας 20, 3ος όροφος, Αθήνα).

Στην εκδήλωση θα μιλήσουν οι:
Ανδρέας Καραμάνος, Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, π. Πρύτανης Γ.Π.Α.
Γιάννης Στουρνάρας, Διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδας, Καθηγητής Ε.Κ.Π.Α.
Άγγελος Συρίγος, Βουλευτής Ν.Δ., Αν. Καθηγητής Παντείου Πανεπιστημίου
Λουκάς Τσούκαλης, Πρόεδρος ΕΛΙΑΜΕΠ, Καθηγητής Sciences Po στο Παρίσι
Χαράλαμπος Τσαρδανίδης, Διευθυντής ΙΔΟΣ, Επίτιμος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

Τη συζήτηση θα συντονίσει ο Ναπολέων Μαραβέγιας, Πρόεδρος Ε.Σ. του Ι.Μ.Μ, π. Αντιπρύτανης Ε.Κ.Π.Α.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα (είσοδος ελεύθερη).

06c75e92 922e 48dc 9208 733931e265e7