Το 45ο ετήσιο συνέδριο της International Society for Clinical Biostatistics (ISCB) θα πραγματοποιηθεί στις 21-25 Ιουλίου 2024 στη Θεσσαλονίκη. Το συνέδριο απευθύνεται σε στατιστικούς, επιδημιολόγους, κλινικούς και γενικότερα επιστήμονες με ενδιαφέρον στο πεδίο της κλινικής βιοστατιστικής.

Πρόεδροι της Οργανωτικής Επιτροπής και της Επιστημονικής Επιτροπής του συνεδρίου είναι οι Καθηγήτριες της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. κ.κ. Βάνα Σύψα και Γιώτα Τουλούμη.

sypsa 1 2
Βάνα Σύψα
TOULOUMI 1
Γιώτα Τουλούμη

Το επιστημονικό πρόγραμμα περιλαμβάνει δυο κύριους ομιλητές, τους Sir David Spiegelhalter (University of Cambridge) και Professor Chris Holmes (University of Oxford).

Η προθεσμία υποβολής περιλήψεων λήγει στις 29 Φεβρουαρίου 2024. Περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμες στην ιστοσελίδα του συνεδρίου: https://iscb2024.info/

από έως
Scheduled ical Google outlook Επιστήμες Υγείας Παρουσιάσεις