Η Ελληνική Εταιρεία Γνωσιακής Επιστήμης σας προσκαλεί να συμμετάσχετε στο 6ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΝΩΣΙΑΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ που θα πραγματοποιηθεί στο Ξυλόκαστρο 21-24 Σεπτεμβρίου 2023.

Σκοπός του συνεδρίου είναι να φέρει σε επαφή τους Έλληνες φοιτητές και επιστήμονες που ασχολούνται με το ευρύτερο πλαίσιο της Γνωσιακής Επιστήμης.

Στο Συνέδριο γίνονται δεκτές προς κρίση προτάσεις για Προφορικές Ανακοινώσεις, Αναρτημένες Ανακοινώσεις, Συμπόσια και Στρογγυλές Τράπεζες σε θέματα που άπτονται σε αυτόν τον επιστημονικό χώρο.

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Πέτρος Ρούσσος [τμήμα Ψυχολογίας, ΕΚΠΑ] – Πρόεδρος Συνεδρίου

Αναστασία Κυριακοπούλου [ΤΕΑΠΗ, ΕΚΠΑ]

Κωνσταντίνος Μουτούσης [τμήμα ΙΦΕ, ΕΚΠΑ]

Ειρήνη Σκαλιόρα [τμήμα ΙΦΕ, ΕΚΠΑ]

Ειρήνη Σκοπελίτη [ΤΕΕΑΠΗ, Πανεπιστήμιο Πατρών]

Αμαλία Τσακίρη Βίνου [τμήμα ΙΦΕ, ΕΚΠΑ]

Προθεσμία υποβολής προτάσεων: 5 Μαΐου 2023

ΟΡΙΣΤΙΚΗ Προθεσμία Υποβολής Προτάσεων: 28 Μαΐου 2023

Οι περιλήψεις που θα γίνουν δεκτές θα περιληφθούν στο Βιβλίο Περιλήψεων του Συνεδρίου.

ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Αντίληψη και Αισθήσεις, Μάθηση, Μνήμη, Ενσώματη νόηση, Συνείδηση,

Συγκινήσεις και Συναισθήματα, Δυναμική Γνωσιακή Επιστήμη, Γλώσσα και Επικοινωνία,

Εγκέφαλος, Κοινωνική Νόηση, Ανάπτυξη, Αναπτυξιακές και Ψυχονοητικές Διαταραχές,