Φιλανθρωπική συναυλία της ορχήστρας «Jazz at Lincoln Center» [13/9/22] για την υποστήριξη της Γ’ Παιδιατρικής Πανεπιστημιακής Κλινικής του Νοσοκομείου “Αττικόν” από τη Lifeline

Φιλανθρωπικός αγώνας δρόμου για την υποστήριξη του Νοσοκομείου «ΑΤΤΙΚΟΝ» και τα παιδιά της Ουκρανίας [5/9/22]

Ο ανθρωπιστικός οργανισμός LIFELINE HELLAS, η MARATHON TEAM GREECE by Maria Polyzou και το Ολυμπιακό Στάδιο Αθήνας συν-διοργανώνουν τον 1ο αγώνα δρόμου με την επωνυμία LIFELINE RUΝ την Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022 στις 18.00 στον περιβάλλοντα χώρο του ΟΑΚΑ με σκοπό την ενίσχυση του Αττικού Νοσοκομείου με την προσφορά θερμοκοιτίδων και την στήριξη των παιδιών της Ουκρανίας.

Ο φιλανθρωπικός αγώνας πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Υφυπουργείου Αθλητισμού, την παρουσία των ΑΒΥ Πρίγκιπα Αλέξανδρου και Πριγκίπισσας Αικατερίνης και είναι αφιερωμένος στα 60 χρόνια από τον θάνατο του Γεώργιου Παπανικολάου, του ανθρώπου που ανακάλυψε το τεστ ΠΑΠ και αφορά την πρόληψη του καρκίνου του τραχήλου που έσωσε χιλιάδες γυναίκες.

Το Lifeline Hellas έχει προσφέρει πάνω από τρία εκατομμύρια ευρώ ιατρικό εξοπλισμό στα κρατικά νοσοκομεία της Ελλάδος τα τελευταία χρόνια.

εικόνα Viber 2022 08 22 08 16 47 103
Στιγμιότυπο από την πρωτη επίσκεψη του lifeline στο Αττικό Νοσοκομείο | Bάνα Παπαευαγγέλου, Διευθύντρια Γ’ Παιδιατρικής Κλινικής ΕΚΠΑ, Nοσοκομείο Αττικόν / Θεοδώρα Ψαλτοπούλου, Παθολόγος, Kαθηγήτρια Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ / Δρ. Aγγελική Μαργαρίτη Άντριους, ως εκπρόσωπος του Lifeline Hellas

Μόλις ολοκλήρωσε στο Νοσοκομείο «Έλενα Βενιζέλου» την επέκταση της πτέρυγας της μονάδας νεογνών προσθέτοντας έξι θέσεις και τον εξοπλισμό της, την δωρεά επτά θερμοκοιτίδων και οκτώ μόνιτορ έτσι ώστε να μην μετακινούνται τα πρόωρα νεογνά όταν δεν υπάρχει θέση γεγονός πολύ σημαντικό για την ασφάλεια τους. Επίσης, παραδόθηκαν δύο θερμοκοιτίδες στο Γενικό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο «Αττικόν».

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

www.lifelinegr.org

www.mariapolyzou.com

Email: mariapolyzou@gmail.com

Τηλέφωνο Επικοινωνίας για εγγραφές: 697 9490858

Το Lifeline Hellas στα Social Media:

www.facebook.com/lifelinerungr

www.instagram.com/lifeline_run

εικόνα Viber 2022 08 20 21 18 03 651 1
Αφίσα LifeLine Run

JAZZ AT LINCOLN CENTER PRESENTS: SONGS WE LOVE [13/9/22]

O διεθνής ανθρωπιστικός οργανισμός Lifeline Hellas σε συνεργασία με την IMG Artists και την Visionary Culture διοργανώνει την φιλανθρωπική συναυλία της διασημότερης Jazz ορχήστρας του κόσμου, «Jazz at Lincoln Center», που έρχεται κατευθείαν από την καρδιά της Νέας Υόρκης φέρνοντας μαζί της έξι (6) από τους all-star μουσικούς της και τρείς (3) μεγάλες κυρίες της JAZZ – με κορυφαία την σπουδαία ερμηνεύτρια Catherine Russel – για μία (1) και μόνο μεγάλη συναυλία με τίτλο “Songs we Love” – Τραγούδια που αγαπάμε την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου στις 21.00 στο Ωδείο Ηρώδου του Αττικού.

H εκδήλωση πραγματοποιείται με σκοπό την προσφορά θερμοκοιτίδων στο «Αττικόν» Νοσοκομείο.

Εισιτήρια από 30 έως 120 ευρώ. Η προπώληση ξεκίνησε: https://www.viva.gr/tickets/music/jazz-at-lincoln-center-presents-songs-we-love/

Θα ακολουθήσει Royal Dinner στο εστιατόριο Dionysos Zonar’s για περιορισμένο αριθμό ατόμων. Για να δηλώσετε συμμετοχή παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε μαζί μας:

Για να επικοινωνήσετε με το Lifeline Hellas: τηλ. 210 9828002, κιν. 6943902264, fax 210 9828503, e-mail lifelinegr@pkfond.rs

εικόνα Viber 2022 08 20 21 18 49 951
Αφίσα “Songs we Love” – Τραγούδια που αγαπάμε