Το Σπίτι της Κύπρου και το Τμήμα Φιλολογίας – Εργαστήριο Κυπριακών Μελετών του Ε.Κ.Π.Α. διοργανώνουν το ΚΕ΄ Σεμινάριο Αρχαίας Κυπριακής Γραμματείας: Αρχαϊκή επική ποίηση και Κύπρος [9/5/23]

Το Σπίτι της Κύπρου και το Τμήμα Φιλολογίας – Εργαστήριο Κυπριακών Μελετών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), διοργανώνουν την Τρίτη 9 Μαΐου 2023 από τις 09:30 έως τις 19:30 στο Σπίτι της Κύπρου, Ξενοφώντος 2Α στο Σύνταγμα, το ΚΕ΄ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ: ΑΡΧΑΪΚΗ ΕΠΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟΣ.

Χαιρετισμό θα απευθύνουν ο κ. Κυριάκος Κενεβέζος Πρέσβης της Κυπριακής Δημοκρατίας, ο Καθηγητής κ. Δημήτρης Καραδήμας, Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας του  Ε.Κ.Π.Α., η Καθηγήτρια κ. Θεοδώρα Αντωνοπούλου, Πρόεδρος του Τμήματος Φιλολογίας  του Ε.Κ.Π.Α. και η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια κ. Γραμματική Κάρλα, Διευθύντρια του Εργαστηρίου Κυπριακών Μελετών του  Ε.Κ.Π.Α..

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις