Συμμετοχή της Αναπλ. Καθηγήτριας του ΕΚΠΑ κ. Έφης Κάννερ στο διεθνές συνέδριο “A New-Old Neighbor: Turkish Republic & the Balkans”

Η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Τμήματος Τουρκικών Σπουδών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Ευθυμία (Έφη) Κάννερ συμμετέχει ως ομιλήτρια και ως πρόεδρος συνεδρίας σε διεθνές συνέδριο με τίτλο “A New-Old Neighbor: Turkish Republic & the Balkans”, που διοργανώνει το Πάντειο Πανεπιστήμιο από τις 23 έως τις 25 Νοεμβρίου 2023.

Η ανακοίνωσή της έχει τον τίτλο “Continuities and Discontinuities in the Representations of the Neighbor: Greek Feminists Viewing the Ottoman Empire and Turkish Republic”, ενώ θα προεδρεύσει στην 9η συνεδρία, με τίτλο “An authoritarian model? New Turkey in Balkan Nationalist and Fascist Imaginary”.

Δείτε το πρόγραμμα του συνεδρίου:

από έως
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις