Ευκαιρία διεκδίκησης υποτροφίας από τους φοιτητές του CIVIS στο πεδίο των Θετικών Επιστημών στις Βρυξέλλες (BrIAS)

Ανοιχτή προς αιτήσεις είναι η πρόσκληση από το Ινστιτούτο Ανώτατων Σπουδών των Βρυξελλών (Brussels Institute for Advanced Studies – BrIAS)προς όλους τους φοιτητές του CIVIS για διεκδίκηση υποτροφίας στο επιστημονικό πεδίο της βιώσιμης ρομποτικής (sustainable robotics). Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων έχει οριστεί η 31η Δεκεμβρίου 2023.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι θα πρέπει να αποστείλουν την αίτησή τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση brias@vub.be, αναφέροντας τους λόγους για τους οποίους θα ήθελαν να συμμετάσχουν (motivation letter), καθώς και ποια θα είναι η συνεισφορά τους στο εν λόγω επιστημονικό πεδίο. Σημειώνεται πως η επιλογή των υποψηφίων θα βασιστεί αποκλειστικά στην επιστημονική τους αριστεία και στο γνωστικό τους επίπεδο.

Για περαιτέρω πληροφορίες: