Μπορούν τα ευρωπαϊκά ΜΜΕ να καλύψουν τις εν εξελίξει αλλαγές; | Συνέντευξη του Καθηγητή του ΕΚΠΑ Στ. Παπαθανασόπουλου στο euronews.com

Ο Καθηγητής του Τμήματος Επικοινωνίας και ΜΜΕ του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Στέλιος Παπαθανασόπουλος και ο Καθηγητής του Τμήματος ΜΜΕ του Πανεπιστημίου IULM του Μιλάνου Αντρέα Μικόνι, παραχώρησαν συνέτευξη στο euronews.com σχετικά με αν μπορούν τα ευρωπαϊκά ΜΜΕ να καλύψουν τις εν εξελίξει αλλαγές.

Οι δύο Καθηγητές, που πρόσφατα παρουσίασαν στην Ρώμη το βιβλίο που επιμελήθηκαν με τίτλο “The Media Systems in Europe”, μιλάνε για έναν κόσμο που υφίσταται ριζικές αλλαγές αλλά και τους Ευρωπαίους πολίτες που έχουν μεγάλη ανάγκη από έγκαιρη και έγκυρη πληροφόρηση.