Την περασμένη εβδομάδα πραγματοποιήθηκε στο κτήριο «Κωστής Παλαμάς» η Χριστουγεννιάτικη βραδιά του ΠΜΣ «Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση». Στον πολύ φιλόξενο χώρο του εντευκτηρίου του ΕΚΠΑ με τον εξαιρετικό χριστουγεννιάτικο διάκοσμο οι διδάσκοντες του ΠΜΣ είχαν την ευκαιρία να καλωσορίσουν και πάλι τις μεταπτυχιακές φοιτήτριες και φοιτητές του α’ εξαμήνου και να ευχηθούν καλή ολοκλήρωση των σπουδών τους στους φοιτητές και τις φοιτήτριες του δ΄ εξαμήνου.

ΧΡΙΣΤΟΥΓ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ amp ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΤΔΕ ΕΚΠΑ

Στην εκδήλωση, μεταξύ άλλων, παρευρέθηκαν ο Κοσμήτορας της Σχολής Θ. Μπαμπάλης, τα μέλη ΔΕΠ του Τμήματος Γ. Σιδερίδης, Ε. Μαγουλά, Ε. Λαζαράκου, Α. Τσιμπουκλή, η καθηγήτρια της Ιατρικής Ν. Ψαλτοπούλου, οι καθηγήτριες του Τμήματος Ψυχολογίας Φ. Ίσαρη και Φ. Πολυχρόνη, ο καθηγητής Φιλοσοφίας της ΑΕΑΑ Μ. Μαντζανάς, η Γραμματέας του ΠΤΔΕ Κ. Τσιώλη, το μέλος ΕΤΕΠ Ε. Θάνου, συνεργαζόμενοι διδάκτορες του ΠΜΣ, υποψήφιοι μεταδιδάκτορες και διδάκτορες.

ΧΡΙΣΤΟΥΓ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ amp ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΤΔΕ ΕΚΠΑ

Αξίζει να αναφερθεί ότι σε συζητήσεις που έγιναν αναδείχθηκε η σημασία της συστηματικής κατάρτισης και της ευαισθητοποίησης των νέων επιστημόνων και εκπαιδευτικών σε θέματα ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης.

ΧΡΙΣΤΟΥΓ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ amp ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΤΔΕ ΕΚΠΑ 1

Η βραδιά κύλησε μέσα σε πολύ ευχάριστο και εορταστικό κλίμα με τραγούδια και χορό από τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του ΠΜΣ και ολοκληρώθηκε με θερμές ευχές για Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο Νέο Έτος από το Διευθυντή του ΠΜΣ καθηγητή Σταμάτη Αντωνίου.