CIVIS Academy- training courses- staff weeks “How to combat and handle gender-based violence and sexual harassment in academia” by Stockholm University

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS, όπου συμμετέχει το ΕΚΠΑ, διοργανώνονται από τα δέκα Πανεπιστήμια-μέλη της κοινοπραξίας, εκπαιδευτικά σεμινάρια- workshops-training courses με διαφορετικές θεματολογίες, ανοιχτά προς την κοινότητα (ακαδημαϊκούς και διοικητικό προσωπικό), με απώτερο στόχο τη διάδραση, την ανταλλαγή γνώσεων και καλών πρακτικών, τη δικτύωση και περαιτέρω εξειδίκευση, των συμμετεχόντων.

Τίτλος: “How to combat and handle gender-based violence and sexual harassment in academia” by Stockholm University
“The purpose of the event is to jointly explore appropriate measures to combat sexual harassment in academia and to exchange experience regarding the university’s handling of cases concerning sexual harassment”.

Ποιους αφορά:
Διοικητικό και Ακαδημαϊκό προσωπικό
Ημ/νιες διεξαγωγής:
 10 Μαΐου 2022, 14:00-17:00 μ.μ (ώρα Ελλάδος)
Τόπος διεξαγωγής:
Online, Διαδικτυακό Σεμινάριο
Προθεσμία υποβολής αίτησης:
30 Απριλίου 2022
Αιτήσεις:
 στη φόρμα
Αριθμός συμμετεχόντων:
2-3 συμμετέχοντες από το κάθε Παν/μιο-μέλος της κοινοπραξίας του CIVIS

Τέλος, για τυχόν ερωτήσεις και απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον αρμόδιο Parasto Rosencrantz στην ηλεκτρονική διεύθυνση: parasto.rosencrantz@su.se και να ενημερωθείτε περαιτέρω για όλα τα σεμινάρια στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS.