[CIVIS] Πρόσκληση για την Κατάθεση Προτάσεων για τη Διοργάνωση Σεμιναρίων στις Καινοτόμες Εκπαιδευτικές Μεθόδους – Call for Proposals for Innovative Pedagogies Workshops

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS, δημοσιεύτηκε η δεύτερη πρόσκληση για την κατάθεση προτάσεων από τα ενδιαφερόμενα μέλη ΔΕΠ για τη διοργάνωση εκπαιδευτικών σεμιναρίων με κύρια θεματική τις καινοτόμες εκπαιδευτικές μεθόδους “Workshops on Innovative Pedagogies” από κοινού με άλλα δυο Πανεπιστήμια-μέλη της συμμαχίας του CIVIS. Στόχος του εκπαιδευτικού σεμιναρίου (workshop) είναι να εκπαιδεύσει την κοινότητα του CIVIS (τους ακαδημαϊκούς, τους φοιτητές, τους ερευνητές ή τους διοικητικούς υπαλλήλους).

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα όσα ορίζει η εν λόγω πρόσκληση:

– Για να λάβει χρηματοδότηση ένα εκπαιδευτικό σεμινάριο (workshop) θα πρέπει να περιλαμβάνει τη συνεργασία τουλάχιστον τριών Παν/μιων (όχι περισσότερων από πέντε) και να προβλέπει τουλάχιστον δώδεκα ώρες δουλειάς, εκ των οποίων οι πέντε να αφορούν σύγχρονης μορφής συνεργασία-αλληλεπίδραση των μελών ΔΕΠ (δια ζώσης/live ή υβριδικής μορφής/blended).

– Κάθε Παν/μιο έχει τη δυνατότητα να είναι συντονιστής σε ένα κοινό workshop, ενώ μπορεί να συμμετέχει ως εταίρος σε τρία workshops.

– H οικονομική υποστήριξη που λαμβάνει ο συντονιστής-διοργανωτής ανέρχεται στα 3.000€.

– Η οικονομική υποστήριξη που λαμβάνουν οι εταίροι ανέρχεται στα 1.500€.

Ποιους αφορά:  Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ
Έναρξη Σεμιναρίων: Μάρτιος 2022
Αιτήσεις:
στη φόρμα και με αποστολή e-mail στη συντονίστρια: anca-maria.pericica@unibuc.ro
Προθεσμία υποβολής προτάσεων: 4 Φεβρουαρίου 2022

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας επισυνάπτεται το σχετικό αρχείο της πρόσκλησης με τις προϋποθέσεις συμμετοχής αναλυτικά παρακάτω.
Επιπλέον, μπορείτε να απευθυνθείτε για οποιαδήποτε απορία σας, στην ακόλουθη διεύθυνση e-mail της υπεύθυνης για το ΕΚΠΑ, Καθηγήτριας κας Μυλωνάκου: imylon@primedu.uoa.gr