Τίτλος: “Culture, French travel and European mobilities”

“This Summer School will promote interdisciplinary dialogue and research in humanities. It is devoted to the dissemination of a new perspective in travel studies in relation with French travellers, culture and European mobilities”.

culture french travel and european mobilities stc header 667x600 1

CIVIS Focus Area:
Κοινωνία, Πολιτισμός, Ιστορική Κληρονομιά
Ποιους αφορά:
Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και Υποψήφιους Διδάκτορες
Πεδία Σπουδών:
Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος:
20-24 Ιουνίου 2022
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:
2 Μαρτίου 2022
Αιτήσεις:
Ηλεκτρονικά στη φόρμα και με αποστολή CV και motivation letter στα Γαλλικά (και για τυχόν ερωτήσεις ή απορίες) στην ηλεκτρονική διεύθυνση της συντονίστριας κας Αποστόλου: irapo@frl.uoa.gr
Format μαθήματος:
Υβριδικό/Blended (Διαδικτυακά σεμινάρια και θερινό σχολείο με δια ζώσης παρουσία)
Τόπος διεξαγωγής μαθήματος: Αθήνα*
Γλώσσα μαθήματος:
Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2) & Γαλλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2)Οι περισσότερες διαλέξεις θα διεξαχθούν στα Γαλλικά
ECTS:
NB of CIVIS Scholarships:
[Δεν προβλέπεται κινητικότητα και επιχορήγηση για τους φοιτητές του ΕΚΠΑ]

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, δείτε αναλυτικά πληροφορίες για την εν λόγω πρόσκληση και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία Students/CIVIS Courses.