CIVIS New Course “Language contact, multilingualism and minorities in the Romance-speaking world” – Δυνατότητα συμμετοχής σε εκπαιδευτικές δράσεις του CIVIS

To ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του στο CIVIS, το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο των Πολιτών προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές του ΕΚΠΑ να συμμετέχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες CIVIS Courses στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση.

Νέο διαδικτυακό CIVIS μάθημα:
Τίτλος: “Language contact, multilingualism and minorities in the Romance-speaking world”

“This short term virtual mobility course will address the following main topics: Language contact, multilingualism and minorities in settings in the Romance-speaking world Theories and methods applicable to the study of multilingual environments”

CIVIS Focus Area: Κοινωνία, Πολιτισμός, Ιστορική Κληρονομιά (Society, culture, heritage)
Ποιους αφορά:
 Μεταπτυχιακούς Φοιτητές
Πεδία Σπουδών:
 Social Science and Humanities (Κοινωνικές, Ανθρωπιστικές Επιστήμες, ΜΜΕ, Τέχνες)
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος:  17 Ιανουαρίου – 21 Μαρτίο υ2022
Τόπος διεξαγωγής:
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:
6 Δεκεμβρίου 2021 (extended),Αιτήσεις: με αποστολή cv και cover letter στην ακόλουθη διεύθυνση e-mail: CIVIS-Romance@su.se
Format μαθήματος:
virtual
Γλώσσα μαθήματος:
Αγγλικά (Β2)
ECTS:
7,5

Για περαιτέρω πληροφόρηση επικοινωνείστε με την υπεύθυνη στην διεύθυνση laura.alvarez@su.se.
Δείτε αναλυτικά την πρόσκληση με τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία CIVIS Courses.