CIVIS New Course “Mini-programme on clinical and translational advances in gastroenterology”- Ευκαιρίες συμμετοχής στις εκπαιδευτικές δράσεις του CIVIS

To ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του, στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο του CIVIS, προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές των ιδρυμάτων του CIVIS,να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες τα “CIVIS Courses”, στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και των Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση. Σημειώνεται, πως βασικές προϋποθέσεις για τη λήψη της οικονομικής υποστήριξης αποτελούν: ο συμμετέχων να είναι εγγεγραμμένος φοιτητής του ΕΚΠΑ (να διατηρεί τη φοιτητική του ιδιότητα ενεργή) και να μη λαμβάνει άλλη επιχορήγηση Erasmus για το διάστημα κατά το οποίο διεξάγεται η εκάστοτε εκπαιδευτική δραστηριότητα CIVIS.

“This webinar series on clinical and translational advances in gastroenterology is a teaching offer of the CIVIS partners Sapienza Università di Roma, National and Kapodistrian University of Athens, Universidad Autónoma de Madrid, University of Bucharest, and Université libre de Bruxelles”.

Τίτλος:
“Mini-programme on clinical and translational advances in gastroenterology”
CIVIS Focus Area: Υγεία
Ποιους αφορά:

Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς ΦοιτητέςΥποψήφιους Διδάκτορες
Πεδία Σπουδών:
 Επιστήμες Υγείας
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος:
14 Απριλίου-26 Μαΐου 2022
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:
4 Απριλίου 2022
Αιτήσεις: