Διάλογος για το σχέδιο νόμου του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού – Συνεδρίαση Συγκλήτου Ε.Κ.Π.Α.

Προς :

• Μέλη Συγκλήτου
  • Μέλη Συμβουλίου Διοίκησης
  • Αντιπρυτάνεις
  • Μέλη Δ.Ε.Π.
  • Διοικητικό προσωπικό
  • Μέλη Ε.Τ.Ε.Π., Ε.ΔΙ.Π., Ε.Ε.Π.
  • Συλλόγους φοιτητών και προσωπικού
  • Π.Ο.Σ.Δ.Ε.Π.

Το Ε.Κ.Π.Α. στο πλαίσιο της δημόσιας διαβούλευσης του σχεδίου νόμου του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού με τίτλο «Ενίσχυση του Δημόσιου Πανεπιστημίου –Πλαίσιο λειτουργίας μη κερδοσκοπικών παραρτημάτων ξένων πανεπιστημίων», το οποίο επισυνάπτεται, «ανοίγει τον διάλογο» και καλεί όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα, τους συλλόγους φοιτητών και προσωπικού και τους φορείς της εκπαίδευσης να συμμετέχουν στον διάλογο.

Στο πλαίσιο αυτό, παρακαλείσθε όπως αποστείλετε αποφάσεις των οργάνων, σχόλια, παρατηρήσεις και προτάσεις μέχρι την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 20.00, με χρήση της διαμορφωμένης ηλεκτρονικής πλατφόρμας στη διεύθυνση:

Η Σύγκλητος θα επεξεργαστεί τις τοποθετήσεις όλων των ακαδημαϊκών οργάνων και φορέων και θα συνεδριάσει την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024 στις 9:00 π.μ., με μόνο θέμα το υπό διαβούλευση νομοσχέδιο.

Ο Πρύτανης
Γεράσιμος Σιάσος