Εκδήλωση για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων της συνεργασίας Ε.Κ.Π.Α.-Επιτροπής “Ελλάδα 2021”

Την Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 19.00, θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση των αποτελεσμάτων της συνεργασίας Ε.Κ.Π.Α. – Επιτροπής «ΕΛΛΑΔΑ 2021» και θα μεταδοθεί διαδικτυακά:

Η Προσφώνηση θα γίνει από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Χαιρετισμό θα απευθύνει η Πρόεδρος της Επιτροπής «Ελλάδα 2021», κυρία Γιάννα Αγγελοπούλου -Δασκαλάκη.

Έπειτα θα ακολουθήσουν ομιλίες από:

1. τον αναπληρωτή καθηγητή του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής Ευάγγελο Καραμανωλάκη, με τίτλο: «Η συνεργασία Ε.Κ.Π.Α. – Επιτροπής Ελλάδα 2021 : ένα παράθυρο στον ψηφιακό κόσμο»
  2. τον τ. Αντιπρύτανη του Ε.Κ.Π.Α., ομότιμου καθηγητή της Σχολής Θετικών Επιστημών Θωμά Σφηκόπουλο με τίτλο: «Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών στον κόσμο του ψηφιακού πολιτισμού».

Η επίδοση της τιμητικής πλακέτας στην Πρόεδρο της Επιτροπής «Ελλάδα 2021», κυρία Γιάννα-Αγγελοπούλου Δασκαλάκη, θα πραγματοποιηθεί από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις