Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην εκδήλωση προς τιμήν της Ομότιμης Καθηγήτριας του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία της Σχολής Επιστημών της Αγωγής Θάλειας Δραγώνα.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2023, ώρα 19.00 στo Πολιτιστικό Κέντρο του ΕΚΠΑ “Κ. Παλαμάς” (Ακαδημίας 48 και Σίνα, 1ος όροφος).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Χαιρετισμοί από:
− τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών της Αγωγής του ΕΚΠΑ, καθηγητή Θωμά Μπαμπάλη.
− τον Πρόεδρο του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του ΕΚΠΑ, καθηγητή Βασίλη Τσάφο.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας της τιμωμένης από την καθηγήτρια του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του ΕΚΠΑ, Νέλλη Ασκούνη.

Σύντομες παρεμβάσεις από:
− τον π. βουλευτή, γιατρό Μουσταφά Μουσταφά
− τους/τις επίτιμους διδάκτορες του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών:
Jim Cummins, Professor Emeritus, University of Toronto, Canada
Kenneth J. Gergen, Senior Research Professor, Swarthmore College, Pennsylvania, USA
Mary Kalantzis, Professor, College of Education, University of Illinois at Urbana Champaign, USA.

Αντιφώνηση της Ομότιμης καθηγήτριας Θάλειας Δραγώνα.

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις