Ημερίδα με τίτλο: “1922: In the Wake of the Death of an Empire: Political Transitions and Minority Strategies of Entrenchment in the Eastern Mediterranean” [24/6/22]

Η École Française d’Athènes διοργανώνει ημερίδα με τίτλο: “1922: In the Wake of the Death of an Empire: Political Transitions and Minority Strategies of Entrenchment in the Eastern Mediterranean”, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022, στην Αθήνα.

Στη συγκεκριμένη ημερίδα θα συμμετάσχει η Έφη Κάννερ, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Τουρκικής Ιστορίας του Τμήματος Τουρκικών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών του ΕΚΠΑ, όπως και ο Hervé Georgelin, Λέκτορας του Τμήματος Τουρκικών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών του ΕΚΠΑ.

Στο παρακάτω αρχείο τίθεται το Ενημερωτικό Δελτίο της ημερίδας:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις