Βιωματικό εργαστήριο από το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών με θέμα: “Ένα σχολείο που χωράει όλα τα παιδιά: Η σημασία της συμπεριληπτικής εκπαίδευσης σε θέματα φύλου και σεξουαλικότητας” [23/5/22, 09:30]

Το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ, στο πλαίσιο του μαθήματος «Ο θεατρολόγος εμψυχωτής. Διδακτική άσκηση στο σχολείο», διοργανώνει ένα βιωματικό εργαστήριο στις 23 Μαΐου του 2022 στην Aula Φιλοσοφικής Σχολής και ώρα έναρξης: 9.30 που έχει θέμα τη συμπεριληπτική εκπαίδευση σε θέματα φύλου και σεξουαλικότητας, στο οποίο θα συμμετάσχουν μέλη του «Πολύχρωμου σχολείου».

Στη συνάντηση μεταξύ άλλων θα συζητηθούν:

1. θέματα ορολογίας
  2. ομοφοβικός και τρανσφοβικός εκφοβισμός
  3. ΛΟΑΤΚΙ βίωμα σε μαθητές και διδάσκοντες

Δευτέρα 23 Μαΐου – Aula Φιλοσοφικής Σχολής – Ώρα έναρξης: 9.30

Το μάθημα είναι ανοιχτό σε όλες τις φοιτήτριες και όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Τίθεται παρακάτω η αφίσα της εκδήλωσης:

Ένα σχολείο που χωράει όλα τα παιδιά poster
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις