Παράταση υποβολής αιτήσεων για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών της Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ «ΚΑΡΔΙΟΜΕΤΑΒΟΛΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ» για το προσεχές ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 έως και την Τρίτη 26.09.23

Το πρόγραμμα αυτό αποτελεί μια μοναδική ευκαιρία για τους ενδιαφερόμενους να εμβαθύνουν στην επιστήμη της καρδιακής και μεταβολικής υγείας.

Επισκόπηση Προγράμματος:
· Ολιστική φροντίδα του ασθενούς με έμφαση στις επεμβάσεις στον τρόπο ζωής
· Προηγμένες διαγνωστικές και θεραπευτικές μεθόδους
· Μεθοδολογίες έρευνας για την προώθηση της καινοτομίας
· Εξατομικευμένες προσεγγίσεις στη διαχείριση του ασθενούς

Το πρόγραμμα προσφέρει μια εκπαιδευτική εμπειρία υψηλού επιπέδου, παρέχοντας τις πρόσφατες εξελίξεις στη διάγνωση, τη θεραπεία και την έρευνα σχετικά με καρδιακά και μεταβολικά νοσήματα. Οι σπουδαστές θα έχουν την ευκαιρία να διδαχθούν από έμπειρους καθηγητές και επαγγελματίες του χώρου, ενώ θα συμμετέχουν σε πρακτικά εργαστήρια, διαλέξεις και ερευνητικά έργα.

Αν είστε:
γιατρός, νοσηλευτής, διαιτολόγος, βιολόγος, φαρμακοποιός, απόφοιτος ΣΕΦΑΑ ή ερευνητής με ενδιαφέρον στην καρδιομεταβολική ιατρική, αυτό το πρόγραμμα σας προσκαλεί να εμβαθύνετε σε έναν σημαντικό τομέα της ιατρικής.
Κάντε αίτηση και ενταχθείτε σε μια διακεκριμένη κοινότητα επιστημόνων που ασχολούνται με την προώθηση της υγείας και της ευημερίας.

Πληροφορίες και Υποβολή αιτήσεων
Τηλέφωνο: 210-7462130, 6988546733