Ενημερωτικό webinar με θέμα: «Αποφοίτηση από τη Φιλοσοφική Σχολή: Εναλλακτικές εκπαιδευτικές / επαγγελματικές διαδρομές»

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει ενημερωτικό webinar με θέμα: «Αποφοίτηση από τη Φιλοσοφική Σχολή: εναλλακτικές εκπαιδευτικές / επαγγελματικές διαδρομές», το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 19.00-20.30.

Το ενημερωτικό webinar απευθύνεται σε τελειόφοιτους και αποφοίτους προπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής καθώς αναμένεται να συζητηθούν εναλλακτικά μονοπάτια σταδιοδρομίας που είναι δυνατό να ακολουθηθούν για το σχεδιασμό της περαιτέρω εκπαιδευτικής ή επαγγελματικής πορείας. Ειδικότερα, αναμένεται να συζητηθούν εναλλακτικές επιλογές για τον περαιτέρω σχεδιασμό της πορείας τελειόφοιτων και αποφοίτων των τμημάτων: Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Τουρκικών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών, Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Ιστορίας και Αρχαιολογίας, Φιλολογίας, Φιλοσοφίας και Ψυχολογίας.

Εισηγητής:
Αριστείδης Λορέντζος, Ψυχολόγος-Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού (M.Sc) του Γραφείου Διασύνδεσης του Ε.Κ.Π.Α.

Το σεμινάριο μπορείτε να το παρακαλουθήσετε μέσω του συνδέσμου: https://uoa.webex.com/uoa/j.php?MTID=mf8479395be588c5daccd9726b35607d7 ( Meeting number: 2789 880 7621 και Meeting password: APkEbMuD922).

Η συμμετοχή στο σεμινάριο, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική Γλώσσα, είναι ανοιχτή προς όλους τους ενδιαφερόμενους.

Όσον αφορά σε διαδικαστικά ζητήματα του σεμιναρίου ερωτήσεις ή σχόλια στον εισηγητή θα υποβάλλονται μέσω της φόρμας υποβολής σχολίων της εφαρμογής (chat), η οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης και για την εύρυθμη λειτουργία του σεμιναρίου οι κάμερες και τα μικρόφωνα θα πρέπει να είναι κλειστά. Τέλος, για την υποβολή αίτησης παρακολούθησης και την παροχή για βεβαίωση παρακολούνται οι ενδιαφερόμενοοι να συμπληρώσουν την φόρμα: https://forms.gle/93apCVEAJ9sMRErW7. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email σας.

philosophy webinar
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις