Το Ιόνιο Πανεπιστήμιο σε συνεργασία με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Ίδρυμα Μεσογειακών Μελετών οργανώνει την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου και ώρα 9.30 π.μ., δημόσια συζήτηση με θέμα: Η Ανώτατη Εκπαίδευση στα Νησιά του Ιονίου, στο Ληξούρι (Βαλλιάνειος Επαγγελματική Σχολή).
Από το ΕΚΠΑ συμμετέχουν στην συζήτηση, ο Καθηγητής Ευθύμιος Λέκκας ως ομιλητής, ενώ συντονιστής της συζήτησης είναι ο Καθηγητής Ναπολέων Μαραβέγιας.
![lixuri](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/12/lixuri-710x1024.jpg)