Τιμητική εκδήλωση για τον Ομ. Καθηγητή του ΕΚΠΑ, Μ. Κασσωτάκη, από το Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών [25/5/22, 19:00]

Την Τετάρτη 25 Μαΐου 2022, ώρα 7 μ.μ., το Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει τιμητική εκδήλωση για τον τ. Επόπτη του και Ομότιμο Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών, κ. Μιχάλη Κασσωτάκη.

Μετά τους χαιρετισμούς, θα ακολουθήσουν ομιλίες από τον κ. Γεώργιο Πασιά, Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πρόεδρο του Παιδαγωγικού Τμήματος Δ.Ε., τον κ. Γεώργιο Σπανό, Ομότιμο Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών, τον κ. Χριστόφορο Χαραλαμπάκη, Ομότιμο Καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών, και την κυρία Ντίνα Ρηγάτου, φιλόλογο – πρώην συνεργάτιδα του Κέντρου Εκπαιδευτικής Έρευνας.

Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με την απόδοση του ονόματος του τιμωμένου σε αίθουσα διδασκαλίας του Σχολείου.

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να βρείτε την πρόσκληση για την εκδήλωση:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις