HUB 3 Health Call for Proposals-Αναζήτηση Συνεργατών από το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου για την υποβολή πρότασης εκπαιδευτικής δραστηριότητας

Στα πλαίσια του CIVIS του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου των Πολιτών, το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου μέλος της δια-πανεπιστημιακής συμμαχίας, αναζητά συνεργάτες (Μέλη ΔΕΠ) για την υποβολή εκπαιδευτικής/ερευνητικής πρότασης/δραστηριότητας στην Πρόσκληση του  HUB 3 του CIVIS με θεματική την “Υγεία”. Συγκεκριμένα, η Σχολή Δημοσιογραφίας και Σπουδών Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου του Βουκουρεστίου σε σύμπραξη με τοΚέντρο Καινοτομίας του Βουκουρεστίου στην Ιατρική, έχουν συντάξει μια εκπαιδευτική-ερευνητική πρόταση με τίτλο: “The patient-doctor relationship in the digital era. The impact of social media and influencers on human behaviour and perceptions” και αναζητούν πιθανούς συνεργάτες από τα υπόλοιπα ιδρύματα-μέλη της συμμαχίας του CIVIS.

Our colleagues from the Faculty of Journalism and Communication Studies, in partnership with the Center for Innovation in Medicine in Bucharest, are proposing a project aiming to better understand the relationship between patients – doctors – health system in the digital era. This project, entitled “The patient-doctor relationship in the digital era. The impact of social media and influencers on human behaviour and perceptions”, is proposed to be submitted for the HUB 3 Call for applications and, in this regard, they are seeking colleagues from other CIVIS universities as partners in this project“.

Ποιούς αφορά: Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ

Deadline Call:30/09/2021

Θεματική: “Υγεία”

Τίτλος Πρότασης: “The patient-doctor relationship in the digital era. The impact of social media and influencers on human behaviour and perceptions”

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας μπορείτε να απευθυνθείτε στην ακόλουθη διεύθυνση e-mail της υπεύθυνης του Project, Lect. Anamaria Nicola, Ph.D. (anamarianeagu@fjsc.ro). Επιπλέον, βρείτε παρακάτω επισυναπτόμενα τα αρχεία με την αναλυτική περιγραφή της εν λόγω πρότασης.