Eγκαίνια των πλήρως αναμορφωμένων χώρων των παλαιών Σπουδαστηρίων της Φιλοσοφικής Σχολής 829, 830 & 929 [15/2/23]

Tην Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 12 το μεσημέρι, θα πραγματοποιηθεί ο εγκαινιασμός των πλήρως αναμορφωμένων χώρων των παλαιών Σπουδαστηρίων της Φιλοσοφικής Σχολής υπ᾽ αριθμόν 829, 830 & 929, στον 8ο και στον 9ο όροφο της ΦΛΣ.

Στους χώρους αυτούς θα στεγαστούν γραφεία μελών των Τμημάτων Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Φιλολογίας (Τομέας Γλωσσολογίας), Εργαστήρια των Τμημάτων Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Ιστορίας και Αρχαιολογίας, καθώς και αίθουσες διδασκαλίας.

Πρόκειται τώρα, μετά και από τον πρόσφατο εγκαινιασμό των παλαιών Σπουδαστηρίων της Φιλοσοφικής Σχολής υπ᾽ αριθμόν 743, 744, 745 & 746, για την ολοκλήρωση του δεύτερου τμήματος ενός έργου ζωτικής σημασίας, που καλύπτει βασικές λειτουργικές και εκπαιδευτικές ανάγκες της Φιλοσοφικής Σχολής.

Τους αναμορφωμένους αυτούς χώρους θα παραδώσει σε λειτουργική χρήση ο Πρύτανης του ΕΚΠΑ, Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Δημόπουλος.

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις