image 25

Το ερευνητικό έργο του Ε.Κ.Π.Α. «Πανδέκτης Βυζαντινής Φιλοσοφίας» (“Sourcebook of Byzantine Philosophy”) θα παρουσιαστεί σε μία ενημερωτική ημερίδα στις 4 Οκτωβρίου 2022, ώρα 19:00, στο Πολιτιστικό Κέντρο «Κωστής Παλαμάς» (Ακαδημίας 48, Αθήνα).

Ομιλητές: Κατερίνα Ιεροδιακόνου (Ε.Κ.Π.Α., Επιστημονική Υπεύθυνη), Παντελής Γκολίτσης (Α.Π.Θ., Μέλος ερευνητικής ομάδας), Ιωάννης Παπαχρήστου (Ε.Κ.Π.Α., Μέλος ερευνητικής ομάδας), Δάφνη Αργύρη (Πανεπιστήμιο Γενεύης, Μέλος ερευνητικής ομάδας).

*Το ερευνητικό έργο υποστηρίχτηκε από το Ελληνικό Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ.) στο πλαίσιο της Δράσης «1η Προκήρυξη ερευνητικών έργων ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. για την ενίσχυση των μελών ΔΕΠ και Ερευνητών/τριών και την προμήθεια ερευνητικού εξοπλισμού μεγάλης αξίας» (Αριθμός Έργου: 16328).

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
image 23
image 24
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις