Διεθνές Συνέδριο Ευρωπαϊκών Κοινοβουλίων με θέμα: “Ψηφιακή τεχνολογία και οι προκλήσεις της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας” [10-12/6/22]

Το Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία, το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο και τα Κοινοβούλια της Κύπρου, της Εσθονίας, της Ιταλίας, της Πορτογαλίας και της Ισπανίας διοργανώνουν Διεθνές Συνέδριο Ευρωπαϊκών Κοινοβουλίων με θέμα: “Ψηφιακή τεχνολογία και οι προκλήσεις της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας”, το οποίο θα πραγματοποιηθεί από τις 10-11 Ιουνίου 2022 στην αίθουσα της Γερουσίας του Ελληνικού Κοινοβουλίου στην Αθήνα, ενώ οι εργασίες του Συνεδρίου θα ολοκληρωθούν στις 12 Ιουνίου 2022 στον χώρο του Βουλευτικού στο Ναύπλιο.

Το ΕΚΠΑ εκπροσωπείται από τους κάτωθι:

Ν. Αλιβιζάτος, Επίτιμος Καθηγητής ΕΚΠΑ, Πρόεδρος της Ακαδημαϊκής Επιτροπής
Ε. Χατζηβασιλείου, Καθηγητής Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ, Ομιλητής και Μέλος της Ακαδημαϊκής Επιτροπής
Β. Χρήστου, Επίκουρη Καθηγήτρια Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ, Ομιλήτρια
Κ. Παπαγεωργίου, Καθηγητής Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ, Ομιλητής

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του Συνεδρίου:

από έως
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Θετικές Επιστήμες και Τεχνολογία Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις