Ανακήρυξη Επικ. Καθηγητών κ. Φ. Καμποσιώρα & κ. Γ. Παπαβασιλείου ως Adjunct Professors του Πανεπιστημίου Siena Ιταλίας

Τον Οκτώβριο του 2022, οι Επίκουροι Καθηγητές Προσθετικής της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, κ.κ. Φώφη Καμποσιώρα και Γιώργος Παπαβασιλείου ανακηρύχθηκαν από την Οδοντιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου της Siena, Ιταλίας, Adjunct Professors. Το γεγονός επισφραγίζει τη στενή συνεργασία μεταξύ των 2 Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων και αποτελεί επιστέγασμα της υπογραφής Μνημονίου Συναντίληψης (Memorandum of Understanding) μεταξύ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και του Πανεπιστημίου Siena Ιταλίας.

image 29

Στις 20-23 Μαρτίου 2023, οι 2 Επίκουροι Καθηγητές βρέθηκαν στη Siena της Ιταλίας προκειμένου να συμμετάσχουν στις ημέρες διδασκαλίας του Πανεπιστημίου, όπου έδωσαν προγραμματισμένες διαλέξεις στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές της Οδοντιατρικής Σχολής.

image 27
image 28