Τελετή έναρξης 20ού Διεθνούς Συνεδρίου “Postgraduate on Cypriot Archaeology (PoCA)” του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ

Το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 20ό διεθνές συνέδριο με τίτλο: “Postgraduate on Cypriot Archaeology (PoCA)”, η τελετή έναρξης του οποίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 9 π.μ. στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του Συνεδρίου θα διαρκέσουν από την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου έως και την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023.

Περισσότερες πληροφορίες για το Συνέδριο: https://www.arch.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_anakoinosis/postgraduate_cypriot_archaeology_poca_2023/

Η πρόσκληση για την τελετή έναρξης:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις