jonas maria hoff

Διάλεξη στην αγγλική γλώσσα του Dr. Jonas Maria Hoff του Πανεπιστημίου της Βόννης με θέμα: «Χριστιανισμός και Νεωτερικότητα: Η ρωμαιοκαθολική κριτική του σχετικισμού» (“Christianity and Modernity: Catholic Criticism of Relativism”) θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024 ώρα 13:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων στο Κτήριο της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό και απευθύνεται σε καθηγητές, καθηγήτριες, φοιτητές, φοιτήτριες αλλά και σε κάθε ενδιαφερόμενο. Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης (απαιτείται δια ζώσης συμμετοχή).

Πληροφορίες: Αρχιμ. π. Ισίδωρος Κάτσος, Επίκουρος Καθηγητής Θεολογικής Επιστημολογίας και Φιλοσοφίας (ickatsos@theol.uoa.gr).

Περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση: https://www.theol.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_ekdilosis/christianismos_kai_neoterikotita_i_romaiokatholiki_kritiki_toy_schetikismoy_dialexi_toy_dr_jonas/.

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες