Στα πλαίσια του Προγράμματος Erasmus+ θα πραγματοποιήσουν διάλεξη την Τρίτη 17 Μαΐου στο Β´ Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής και ώρα 10:00 – 11:00: ο Πρωτοπρεσβύτερος Mihail Teodorescu, Αναπλ. Καθηγητής Faculty of Orthodox Theology & Education Sciences, Valahia University of Târgovişte, με θέμα: «Οι Εσσαίοι και η Αρχαία Εκκλησία», ενώ αμέσως μετά και ώρα 11:00 – 12:00: ο Πρωτοπρεσβύτερος Sorin Bute, Λέκτορας Faculty of Orthodox Theology & Education Sciences, Valahia University of Târgovişte, με θέμα: «The evolution of Christian eschatology, its secularisation in the modern era and its influence on modern and contemporary history».

2022.05.10.Sorin Bute.001
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις