Ομιλία «Ο Σκοπός της Έρευνας, του Συστήματος Εκπαίδευσης και της Διδασκαλίας στην Ειδική Εκπαίδευση: Σύγχρονες Προκλήσεις» [21/12/23, 7 μ.μ.]

Το Εργαστήριο Ειδικής Αγωγής και Συμβουλευτικής της Οικογένειας (Διευθύντρια: καθηγήτρια κ. Αγγελική Γενά) του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνει ομιλία του διακεκριμένου καθηγητή Ειδικής Αγωγής του Southern Illinois University (ΗΠΑ) κ. Δημήτρη Αναστασίου. Το ερευνητικό έργο του καθηγητή κ. Αναστασίου έχει διεθνή εμβέλεια σε θέματα χάραξης πολιτικής για την ειδική αγωγή αλλά και την εκπαίδευση γενικότερα.

Η ομιλία του με τίτλο «Ο Σκοπός της Έρευνας, του Συστήματος Εκπαίδευσης και της Διδασκαλίας στην Ειδική Εκπαίδευση: Σύγχρονες Προκλήσεις», αναμένεται να έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 19:00 στο Αμφιθέατρο «Ιωάννης Δρακόπουλος», στο Κεντρικό Κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30.

hub anastasiou