Διάλεξη Ομ. Καθηγητή του ΕΚΠΑ, Αλ. Κύρτση, με θέμα: “Κοινωνιολογική σκέψη και πολιτική στη δημοκρατία” | Κύκλος Ομιλιών “Κοινωνιολογία και Δημοκρατία” [10/5/22, 18:30]

Ο Τομέας Κοινωνικής Θεωρίας και Κοινωνιολογίας του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του ΕΚΠΑ στο πλαίσιο του κύκλου τιμητικών εκδηλώσεων προς τους Ομότιμους Καθηγητές του Τομέα με τίτλο: “Κοινωνιολογία και Δημοκρατία”, διοργανώνει διάλεξη με ομιλητή τον Ομότιμο Καθηγητή του ΕΚΠΑ, κ. Αλέξανδρο Κύρτση, με θέμα: “Κοινωνιολογική σκέψη και πολιτική στη δημοκρατία”, η οποία θα διεξαχθεί την Τρίτη 10 Μαΐου 2022 και ώρα 18:30 στο Αμφιθέατρο Ι. Δρακοπούλου (Πανεπιστημίου 30).

Για περαιτέρω πληροφορίες για την εκδήλωση μπορείτε να απευθυνθείτε στην Γεωργία Παπαδοπούλου, Τομέας Κοινωνικής Θεωρίας και Κοινωνιολογίας του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του ΕΚΠΑ.
Επικοινωνία: 210 368 8959, gepapa@pspa.uoa.gr

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα όλων των ομιλιών στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Στο παρακάτω αρχείο τίθεται η πρόσκληση της εκδήλωσης:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις