Εκδήλωση του Εργαστηρίου Ψυχογλωσσολογίας & Νευρογλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας του ΕΚΠΑ με τίτλο Linguistic diversity and multilingualism in the classroom: Literacy and cognition in underprivileged primary school children in India [20/1/22]

Το Εργαστήριο Ψυχογλωσσολογίας & Νευρογλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας (ΕΚΠΑ) πραγματοποιεί ομιλία με θέμα: Linguistic diversity and multilingualism in the classroom: Literacy and cognition in underprivileged primary school children in India.

Ομιλήτρια θα είναι η Ιάνθη Μ. Τσιμπλή, Καθηγήτρια FBA (co-chair of Faculty of Modern and Medieval Languages & Linguistics, Fellow of Fitzwillam College, University of Cambridge). Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 20/1/2022, 18:30.

Στο συνημμένο αρχείο μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες σχετικά με την ομιλία, η οποία θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω Webex.

Σύνδεσμος: https://uoa.webex.com/uoa/j.php?MTID=mc11291886bc52acd2327084beb099986

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις