Στις 12 Ιουνίου έγιναν οι εκλογές του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών του ΕΚΠΑ. Πρόεδρος του Δ.Σ. επανεξελέγη για την τριετία 2023-2026, η Ομ.καθηγήτρια της Φιλοσοφικής Σχολής Στέλλα Πριόβολου. Μέλη του Δ.Σ. εξελέγησαν οι Ομ.καθηγητές: Νικόλαος Λεγάκης (Ιατρική Σχολή) Αντιπρόεδρος, Νέστωρ Κουράκης ( Νομική Σχολή) Γενικός Γραμματέας, Γεώργιος Μέργος (Σχολή Οικονομικών Επιστημών) Ταμίας, Μιλτιάδης Καραγιάννης (Σχολή Θετικών Επιστημών) μέλος και Λουίζα Κακίση-Παναγοπούλου (Σχολή Επιστημών της Αγωγής) μέλος.

Επανεξελέγησαν: η Ομ.καθηγήτρια Ερασμία-Λουίζα Σταυροπούλου, (Φιλοσοφική Σχολή) Ειδική Γραμματέας και ο Ομ.καθηγητής Μάριος Μπέγζος (Θεολογική Σχολή) μέλος. Γραμματέας του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών ΕΚΠΑ παραμένει η κ. Γεωργία Δροσάτου.