Συμμετοχή της Μαρίας Νικολοπούλου, μέλους Ε.Δ.Ι.Π. του Τμήματος Φιλολογίας του ΕΚΠΑ, σε εκδήλωση του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου του Cambridge

Την Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2022 και ώρα (Ελλάδος) 8.30 μ.μ., η κυρία Μαρία Νικολοπούλου, μέλος Ε.Δ.Ι.Π. του Τμήματος Φιλολογίας του ΕΚΠΑ θα μιλήσει διαδικτυακά στη σειρά εκδηλώσεων του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου του Cambridge με τίτλο Greek Dialogues Online.

Θέμα της ομιλίας της είναι “Η πολιτισμική πολιτική της δεκαετίας του 1960 και η μνήμη της Μικρασιατικής Καταστροφής στην πεζογραφία της περιόδου” (The cultural politics of the memory of Asia Minor in 1960s Greek prose fiction).

Η ομιλία θα αναμεταδοθεί διαδικτυακά μέσω Zoom και στο κανάλι του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών στο YouTube και το Facebook.

Για περισσότερες πληροφορίες κατευθυνθείτε στην ιστοσελίδα του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Νέα & Ανακοινώσεις Πανεπιστημιακή Κοινότητα