Αντιπροσωπεία του Τμήματος Θεολογίας του ΕΚΠΑ στο Διεθνές Θεολογικό Συνέδριο με τίτλο «The Church in the Early Centuries»

Αντιπροσωπεία του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών αποτελούμενη από τον Αν. Καθηγητή Ιωάννη Παναγιωτόπουλο και τον Επ. Καθηγητή Φώτιο Αποστολό, του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής, συμμετέχει στο Διεθνές Θεολογικό Συνέδριο με τίτλο «The Church in the Early Centuries» (Η Εκκλησία κατά τους πρώτους αιώνες), 26­-27 Σεπτεμβρίου 2023, που οργανώνει η Θεολογική Σχολή του “Sulkhan-Saba Orbeliani University” στην Τιφλίδα της Γεωργίας. Τα περισσότερα μέλη της Θεολογικής Σχολής του “Sulkhan-Saba Orbeliani University” στην Τιφλίδα της Γεωργίας είναι διδάκτορες του Πανεπιστημίου μας ή ομιλούν Ελληνικά.

2023.09.26.Tbilisi

Στην Φωτογραφία από Αριστερά προς τα Δεξιά: Επ. Καθηγητής Φώτιος Αποστολός (ΕΚΠΑ), Αν. Καθηγητής Ιωάννης Παναγιωτόπουλος (ΕΚΠΑ), Akaki Chelidze (Rector, Sulkhan-Saba Orbeliani University), Επ. Καθηγητής Andreas P. Zachariou (Θεολογική Σχολή, Sulkhan-Saba Orbeliani University), Καθηγητής Gocha Barnovi (Κοσμήτορας Θεολογικής Σχολής, Sulkhan-Saba Orbeliani University), Καθηγήτρια Tamar Meskhi (Θεολογική Σχολή, Sulkhan-Saba Orbeliani University).